Betona slīpēšana un frēzēšana.

Polished floor

Betona slīpēšana un frēzēšana

Betona slīpēšana notiek, nogriežot virsējo nelīdzenumu un pārsegumu slāni. Betona grīdas slīpēšana tiek izpildīta vairākos posmos, un pielietojot dažādus griezējinstrumentus. Gala rezultāts – ideāli līdzena un gluda grīda. Betona slīpēšana, ja ir stipri nelīdzenumi, nav iespējama bez frēzēšanas – rupjāka iepriekšējā apstrāde. Tādējādi, betona grīdas slīpēšana un betona frēzēšana – tās ir divas pamata operācijas, bez kurām nav iespējams panākt kvalitatīvu grīdas virsmu. Betona virsmas izlīdzināšana, kā patstāvīgs būvniecības darbu process vai kā sagatavošanās posms uzlejamās grīdas uzklāšanai – ir svarīgs pasākums, no kura lielā mērā ir atkarīga finiša, gala grīdas seguma kvalitāte. Sīki nelīdzenumi – līdz 2 mm, virsmas defekti un cementa pieniņš, kurš veidojas pēc svaigā betona klāšanas, tiek novērsti, pulējot betonu ar mozaīkas-slīpēšanas mašīnu ar dimanta vai korunda segmentiem. Cementa pieniņu obligāti nepieciešams noņemt pirms jebkuru uzlejamo grīdu klāšanas, jo tas kavē polimēra iekļūšanu betona stingrākos slāņos, tas ir, pazemina heterogēno materiālu adhēziju (saķeres spēku). Izvēloties slīpēšanas segmentu, balstās uz betona markas izturību. Betonam, kura markas izturība ir zemāka par M250, tiek izmantoti korunda segmenti, betonam, kura markas ir M300 un augstāk – dimanta. Vecās krāsas, plānkārtas polimēros segumus, kuri lobās, noņem ar speciālo slīpēšanas mašīnas uzliktni – metāla suku. Kā vienu no eksotiskiem paņēmieniem betona virsmas rupjā apstrādē izmanto bučardas – metāliskos cilindrus ar cietsakausējuma adatainiem uzlodējumiem. Ja betona grīdas nelīdzenumi ir nopietni (vairāk par 2 mm), vai ir nepieciešams noņemt veco uzlejamo segumu – tiek pielietota frēzēšanas mašīna, kur griezējinstrumenta vietā izmanto cietsakausējuma lameles. Pēc katras betona virsmas apstrādes reizes, frēze atstāj aiz sevis rievas, kuru kores augstums ir līdz 4 mm, šīs rievas pēc frēzēšanas pabeigšanas tiek noņemtas ar slīpēšanu. Obligāts nosacījums slīpēšanas un frēzēšanas darbu veikšanai ir, lai betona grīdas virsējās kārtās nebūtu metāliskā stiegrojuma sieta vai armatūras, jo tie var sabojāt planetāro mehānismu slīpēšanas mašīnā un riņķojošo vārpstu frēzē. Ja metāls betonā tomēr ir, tad to izgriež ar disku slīpmašīnām, ar rokām. Betona slīpēšana un frēzēšana tiek veikta „pa sauso”, tas ir, virsma netiek mitrināta ar ūdeni. Tas tiek veikts, lai paaugstinātu abu procesu efektivitāti, jo izmantojot ūdeni, izveidojušās slapjās duļķes aizsit ciet mašīnu griezējelementus un samazina virsmu berzi. Tādējādi, slīpēšanas un frēzēšanas procesā izveidojas liels putekļu daudzums, tajā skaitā sīkas dispersitātes putekļi. Lai efektīvi likvidētu putekļus, slīpēšanas un frēzēšanas mašīnām tiek pieslēgti rūpniecības putekļsūcēji. Taču pilnībā bez putekļiem slīpēšanas un frēzēšanas process nenotiek.
Svarīgi! Betona slīpēšana un frēzēšana tikai nogludina virsmu, likvidējot tās dažādos defektus un ņirbas, taču neizlīdzina viļņveidīgus kritumus. Viļņveidīgos kritumus var novērst, bet tikai pilnībā pārlejot betona grīdu. Būtiski izlīdzināt virsmu var mijot nelīdzenā posma ģeodēzisko noņemšanu un tā noslīpēšanu
Pulētais betons
Lietošanas sfēra:
• noliktavas;
• tipogrāfijas;
• ražošanas cehi;
• automazgātavas;
• piestājas vietas, autoservisi;
• tirdzniecības un izstāžu zāles;
• fermas;
• dzīvojamās un administratīvās ēkas.
Iegūt augstas kvalitātes rūpniecības grīdu var arī nepielietojot polimēros uzlejamos segumus. Taču šim nolūkam betona pamatnei ir jāatbilst noteiktām prasībām: markas izturība lielāka par M350, augstumu starpība uz 2 m2, kas nav lielāka kā 2 mm. Šādas stingras prasības betona pamatnes līdzenumam ir izskaidrojamas ar to, ka slīpēšanas mašīnai ir vienādi vienmērīgi jānoslīpē betona virsējā kārta visos slīpēšanas posma punktos, un uz virsmas pēc 4-5 mašīnas gājieniem nedrīkst palikt nenoslīpētās lēcas. Tālāk betona virsma tiek atbrīvota no putekļiem un impregnēta ar poliuretāna piesūcinātāju vairākās kārtās, līdz izveidojas spodruma spīdums. Tas ir pats ekonomiskākais un tehniski nekomplicēts veids, kā organizēt rūpniecības grīdas klāšanu.

Priekšrocības:
• ekonomiskums;
• ķīmiskā izturība;
• nodilumizturība;
• remontējamība;
Trūkumi:
• ierobežota dekoratīvā funkcija – ārējais izskats „slapjš betons”.

Betona grīdu slīpēšana

Betona grīdu slīpēšana

PCD betona grīdu slīpēšana

PCD betona grīdu slīpēšana

Teraco betona grīdu slīpēšana

Teraco betona grīdu slīpēšana

Sekojiet mums facebook un instagram lapas.

Mūsu kompānija piedāvā plašu profesionālo pakalpojumu spektru grīdas segumu veidošanas, remonta un apkalpošanas jomā, kuri ir izgatavoti no dabiskiem augstākās kvalitātes materiāliem.

Zvani mums: +37126930109
Superconcretefloors™
Marmora grīdu slīpēšana un pulēšana
Terraco vai mozaīkas betons

©copyright by OSCA 2019. All rights reserved.